Avaleht E-keskkond
e-keskkond
Kliinikumi aruandluskeskkond Prindi
Esmaspäev, 27 Oktoober 2014 10:16

Haiglainfosüsteemis sisestatud andmete pealt kõikvõimalike kokkuvõtete (aruannete, graafikute jne) tegemiseks on kliinikumis kasutusel spetsiaalne aruandluskeskkond Oracle Business Intelligence (lühidalt BI). Aruanded viiakse spetsiaalsesse keskkonda põhjusel, et mahukad päringud ei koormaks infosüsteemi operatiivbaasi ning aruanded oleksid kiiresti kättesaadavad. Veel on spetsiaalses keskkonnas rohkesti võimalusi aruandeid erinevate graafikute abil visualiseerida ja teha kasutajapõhiseid vaateid. Kasutajal on võimalik hõlpsasti välja kutsuda paari hiireklõpsu abil mahukad kokkuvõtted tehtud tööst, haigete arvust, erialaspetsiifilistest näitajatest/indikaatoritest. Näiteks operatsioonide arvust, spetsiifilistest protseduuridest, diagnoosidest jne. Võimalus on ka erinevaid näitajaid võrrelda aastate kaupa jne. Graafikuid ja tabeleid saab hõlpsasti eksportida näiteks Microsoft Excel formaati, kus saab andmeid vajadusel edasi töödelda.


Andmeladu asub aadressil http://bi.kliinikum.ee. Ligipääsu hõlbustamiseks on iga arvuti töölauale lisatud ka ikoon „BI aruanded". Sisselogimiseks tuleb kasutada oma kliinikumi arvutivõrgu kasutajanime ja parooli. Aruannete nimekiri aruandluskeskkonnas täieneb pidevalt. Aruande kättesaadavus sõltub töötaja tööülesannetest. Hetkeseisuga on valminud suur hulk aruandeid, mis on jaotatud erinevatesse rühmadesse. Näiteks „Juhi töölaud" ja „Ravitöö aruanded".

 

Pilt1. Näide juhtide töölaual asuvast graafikust andmelaos

lk7 IT aurandlus1

 

Pilt 2. Näide juhtide töölaual asuvast aruandest andmelaos

lk7 IT aruandlus2

Testimisjärgus olevate aruannetega kokku on hetkel valminud üle 150 aruande erinevates valdkondades. Enamus andmed on andmelao aruannetes eelmise kuupäeva seisuga ja aruannete kvaliteet sõltub sellest, kui hoolikalt on haigusjuhte eHL-s dokumenteeritud.
Koolitustele registreerumine: https://intranet.kliinikum.ee/koolitus

 

Informaatikateenistus

 
eHL koolitused Prindi
Kolmapäev, 27 August 2014 08:00

Informaatikateenistus ootab kõiki uusi töötajaid ja neid, kellel pika suvepuhkuse tõttu on tekkinud vajadus eHL-i alaseid teadmisi värskendada:

 

EHL KOOLITUSTELE
• Diagnooside vormistamine
• Epikriisi koostamine
• Miinimumnõuded töö dokumenteerimisele
• Valvearsti töö dokumenteerimine
• Päevastatsionaarne HJ
• Registratuuri töö
• Statsionaarse õe töö
• Dieetide määramine
• Broneerimine ja registreerimine
• VPT (voodipäevatasu) arve koostamine
• VT (visiiditasu) arve koostamine
• Operatsiooniprotokolli koostamine
• TISS lehe koostamine
• TVL koostamine
• Juurdepääsu lubamine
• Digiretsepti koostamine
• Digiloo päringud

 

Osakonnad saavad tellida ka koolituse eripaketi EHL MEISTRIKLASS, mille koolitusteemad koostatakse vastavalt osakonna soovidele.

 

Koolitustele registreerimine: https://intranet.kliinikum.ee/koolitus  või ehlkoolitus@kliinikum.ee
Koolitused toimuvad IT õppeklassis Puusepa 2 II korrusel.
Rakenduse eHL juhendid leiate aadressilt http://ehlabi.kliinikum.ee/juhendid

 

Informaatikateenistus

 
eHL uudised Prindi
Kolmapäev, 27 August 2014 07:58

Rakenduse eHL uues versioonis on arstide jaoks mitmeid olulisi ja kauaoodatud suuremaid ja väiksemaid täiendusi.


Diagnooside vormistamise võimalused on muutunud senisest mitmekülgsemaks ja mugavamaks. Oluliselt on täiendatud täpsustuste lisamise ja haldamise funktsionaalsust ning ka diagnooside järjestamise probleem on lahendatud.


Epikriisi koostamisel on varasemast rohkem rõhku pandud detailandmete lisamisele ja kuvamisele. Muutunud on koostamise kuva väljanägemine ja navigeerimine eri andmeplokkide vahel. Seos uue analüüside risttabeliga tekkis epikriisi juba kevadel, loodetavasti leiab see nüüdsest ka aktiivset kasutamist.


Analüüside risttabelis on muudetud mikrobioloogia vastuste kuvamise formaati. Uus kujundus võimaldab saada parema ülevaate keerukate analüüside vastustest.
Ootame kasutajatelt konstruktiivset tagasisidet uuendustele – kui mõne funktsionaalsusega on probleem, siis palun kirjeldage, missuguses situatsioonis probleem tekib ja milline oleks teie hinnangul sobivaim lahendus.


Kõikide muudatuste täpseks kirjeldamiseks lehepinda ei jätku, need on detailselt kirja pandud kasutusjuhendites.
Et töö ajal läheks dokumenteerimine sujuvamalt, soovitame kõigil tutvuda juhenditega ja osaleda ka koolitustel.

 

Informaatikateenistus

 
Mikrobioloogiliste analüüside vastuste muutused eLaboris Prindi
Esmaspäev, 19 Mai 2014 08:33

eLabori töökeskkonna versiooniuuendusega muudeti mikrobioloogiliste analüüside PDF-s ja paberkandjal olevate vastuste formaati.


Vastuste vana vorm, mis loodi 2009. aastal, eLabori algusajal, oli raskesti jälgitav. Vastuses esinesid mikroobid ja nende antibiogrammid läbisegi, muutes vastuse interpretatsiooni ebamugavaks ja raskeks.


Nüüdseks on sellised vead kõrvaldatud ja vastused kasutajasõbralikumad. Raviarstil on võimalik saada võetud mikrobioloogilise analüüsi kohta adekvaatset ja üheselt mõistetavat informatsiooni ning mikrobioloogid ise saavad enne lõplikku kinnitamist kontrollida vastuse õigsust ja kõikide vastusekomponentide olemasolu.


Peamised muudatused puudutavad vastuse struktuuri. Nüüd on vastused struktureeritud nii, et seos materjal-proovinõu-analüüs esineb koos. Selleks korrigeeriti tellimuste järjestust ja nüüd seostuvad ühe proovinõuga kõik sealt tehtud analüüsid. Ühes tellimuses olevad proovinõud järjestuvad ise vastavalt materjali võtmise kellaajale. Näiteks ühe verekülviga seotud kolm Bactec verekülvipudelit:

nr1

nr2

nr3

nr4

 
Vastuvõtu meeldetuletus e-kirjaga Prindi
Esmaspäev, 27 Jaanuar 2014 12:12

Veebruaris käivitub eHL-is patsientide e-postile meeldetuletuste saatmine eesootava ambulatoorse vastuvõtu kohta.
Meeldetuletuse saatmiseks peab eHL-is olema sisestatud patsiendi kontaktandmetesse tema elektronposti aadress. Samas kohas tuleb sisestada märge, et patsient on avaldanud soovi meeldetuletuse saamiseks. Vastuvõtu infot sisaldav e-kiri saadetakse patsiendile automaatselt kaks päeva enne vastuvõtuaega.


Automaatselt e-kirjaga edastavate meeldetuletustega samaaegselt hakkab tööle funktsionaalsus, mis võimaldab saata meeldetuletust koheselt peale broneeringu tegemist patsiendi e-postile. Lisaks on võimalik sama meeldetuletus trükkida paberile vastuvõtuaja broneerimise järel.


Täpsema info meeldetuletuste kohta ja kasutajajuhendid edastab Informaatikateenistus kõigile eHL kasutajatele e-posti teel.
Palume informaatikateenistuse poolt saadetavad e-kirjad hoolega läbi lugeda!


Karin Orason,
Informaatikateenistus

 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 11