Avaleht Uue aasta tervitused
Uue aasta tervitused Prindi
Esmaspäev, 25 Jaanuar 2010 12:34

 

Kannantlikku meelt. Iga pakase järel tuleb sula, põua järel vihm, masu järel jälle matõ ehk majandustõus. Kui poleks ööd, ei oleks ka päeva. Ootame ära. Ja mitte ainult, et ootame ära, vaid proovime ka ise ”helget homset” lähemale tuua ja surutist mitte depressiivsemaks maalida.

Solidaarsust. Musketäride loosung ”Üks kõigi, kõik ühe eest!” on eriti aktuaalne piirsituatsioonides. Selles võtmes oli eriti meeldiv aasta alguses allkirjastada õdesid ja hooldajaid hõlmavate ametiühingute esindajatega lepet, mis ühest küljest vähendab küll tähtajaliselt mitmeid töövõtja hüvesid kuid teisalt annab õendus-hoolduspersonalile koondamiskaitse. Paraku kipub siin-seal ikkagi esinema mõtteviisi, et ”pole minu asi, kust kuningas kulda võtab” ning ”Üks kõigi, igüks oma raha eest”. Ühes katla servas ei saa rammusamat leent keeta ning keerulisel ajal üritada sealt teiste eest ja arvelt endale pekitükki välja õngitseda pole lihtsalt ilus.

Empaatiat. Mõelgem korragi nädalas, kas ma saan/sain midagi ka teiste heaks teha, olgu see siis piltlikult kasvõi tihasele pekk või ligemesele hea, tunnustav sõna. Olgu teie tuba soe, leib laual ja lapsed terved!

 


Urmas Siigur
juhatuse esimees


Hea Kliinikumi pere!

Alanud aasta on kokkuhoiu ja kokkuhoidmise aasta. Kui kokkuhoid säästmise mõttes sunnib meid kõiki enam pingutama ja oma ressursse põhjalikult üle vaatama, siis omavaheline kokkuhoidmine ja koostöö avab kindlasti rohkelt uusi väljavaated. Kliinikumi ja Tartu linna vaheline koostöö on muutunud aastatega järjest tihedamaks ja mitmekesisemaks ning selle vilju on saanud nautida kõik Tartu elanikud. Koos teiste tartlastega võin vaid rõõmustada selle üle, et meie kasutuses on tipptasemel meditsiiniteenused. Tänan teid ja soovin edu nii ravi- kui teadustöös ning loodan, et meievaheline koostöö süveneb ka eeloleval aastal.

 


Urmas Kruuse
Tartu linnapea


Soovin, et Kliinikum jätkaks sama kindlalt Eesti meditsiini lipulaevana. Möödunud aasta ei olnud kergete killast, kuid oleme suutnud tõestada, et meditsiinialane professionaalsus võib käia käsikäes ettenägeliku majandamisega. Teeb heameelt, et Kliinikum toimib ühtse meeskonnana, kes suudab vajadusel enda eest seista, kuid näeb alati ka laiemat pilti ühiskonnas ja majanduses toimuvast. Loodan, et 2010. aasta toob üha enam häid uudiseid, et maksulaekumised lubavad Haigekassal teha mõne lisaeelarve, et Maarjamõisa uue ehitusjärgu projekt saab maailmaklassi ülikoolihaiglale kohane, ja et valimiste ootus või kuri meedia häiriksid võimalikult vähe tohtrite õilsat ametit!

 


Aare Järvan
nõukogu esimees

 

Alanud aastaks – rohkem kollegiaalsust, rahulikku meelt ja põhjalikku analüüsi oluliste otsuste tegemisel. Keeruline majandusolukord ei tohiks kuidagi vähendada meie tähelepanelikkust patsientide ja kolleegide vastu. Soovin, et arstiüliõpilane või resident oleks igas osakonnas oodatud ja soojalt vastu võetud noor kolleeg ja et huvi teadustöö vastu kasvaks järjepidevalt nii arstide kui üliõpilaste hulgas.

Tegusat ja saavutusterohket aastat soovides,

 


Joel Starkopf
TÜ arstiteaduskonna dekaan

 

Hea Kliinikumi pere!

Selja taha on jäänud ehk üks keerulisemaid aastaid taasiseseisvunud Eesti elus. Aitäh kõigile möödunud väga raske aastaga toimetulemise eest ja panuse eest Eesti inimeste tervise heaks.

Tõenäoliselt saab uus aasta olema samuti keeruline. Eelmise aasta ühe silmapaistvaima sündmuse ehk laulu- ja tantsupeo tunnuslauseks oli „Ühes hingamine”. Usun, et just ühist hingamist ja koostööd on meil sel aastal vaja ehk enam kui kunagi varem. Ärgem kartkem otsida koos lahendusi ka esmapilgul väljapääsmatuna näivatest olukordadest. Uskugem nii endasse kui enda ümber olijatesse!

 


Hanno Pevkur
sotsiaalminister

 

 

Kliinikumi leht


Esilehe uudis

Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu uus liige on Kristjan Vassil

11. septembrist 2017 kuulub SA Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukokku Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Vassil.


Kristjan Vassil on sündinud 6. märtsil 1977 Tartus. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis avalikkussuhete ja teabekorralduse erialal (2006 BA) ning lõpetanud aasta hiljem kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe (2007 MA). Sellele järgnes haridustee Euroopa Ülikooli Instituudis poliitika ja sotsiaalteaduste erialal (2008 MRes), kus ta kaitses ka 2012. aastal ka oma doktoritööd, omandades poliitika ja sotsiaalteaduste teaduskraadi (2012 PhD).


Ta on töötanud Euroopa Ülikooli Instituudis õppeassistendina, olnud European Election Study uuringu kaaskoordinaator, European Democracy Observatory Eesti uurimisrühma juht, Robert Schuman Centre for Advanced Studies e-hääletuse uuringu kaasprojektijuht ja uurimisassistent. Alates aastast 2012 on ta Eesti Valimisuuringute juhtkomitee liige. Samast aastast on olnud Kristjan Vassil seotud ka Tartu Ülikooliga: töötades 2012–2014 riigiteaduste instituudis vanemteadurina (järeldoktorantuur) ja 2014–2015 riigiteaduste instituudis teadurina. Alates 2016. aastast on ta vanemteadur Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis ning Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna teadus-arendusprodekaan.

 

Kristjan Vassili teadustegevuse põhisuundadeks on tehnoloogiauuringud, e-riigi majanduslikud ja käitumuslikud mõjud, masinõppe ja tehisintellekti kasutamine avalike e-teenuste prototüüpimisel, valijakäitumine, riigiteadused, poliitikateadused.

 

Kliinikumi Leht

 
Nefroloog Leelo Järve vastuvõtt Viljandis

Nefroloog Leelo Järv ootab oma vastuvõtule neeruprobleemidega patsiente. Vastuvõtt toimub ühel korral kuus Viljandi haigla ruumides. Palume eelnevalt registreeruda telefonil 731 9100 või kliinikumi kodulehe vahendusel. Vastuvõtt haigekassa tingimustel eeldab saatekirja.

 

Kliinikumi Leht

 

Numbriuudis

Üle 300 000

euro kogus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond 2013. aastal

 
25

 

aastat Tartu Arstide Liitu.

 
63

 

Venemaa sünnitajat naistekliinikus 2012. aastal.

 
3

 

tudengit esimesest sessist.

 
10 aastat

 

õenduskvaliteedi rühma loomisest.

 
1:10532

 

Praderi-Willi sündroomi levimus Eestis.

 
4

 

arvamust streigi kohta.

 

 
2

 

doktoritöö kaitsmist.

 
8

 

abiarsti kliinikumis.

 
11.

 

klass käis kliinikumiga tutvumas.

 
4 x 40

 

tööaastat kliinikumis.

 
685

 

tänuavaldust kliinikumile 2011. aastal.

 
9

 

aastat kaasaegset jäätmekäitlust.

 
2

 

meditsiinitehnika tootjat tutvustavad ennast.

 
5

uut töötajat patoloogiateenistuses.

 
§ 766

 võlaõigusseaduses sätestab, kuidas teavitada patsienti.

 
6.

 

päev arstiks õppimas.

 
1.
Eesti arst valiti Kuningliku Arstide Kolleegiumi liikmeks.
 
10
aastat ettepanekute ja kaebuste süsteemi.