Avaleht

Meestekliinik

Tasuliste teenuste hinnakirja muudatus.

Alates 2017 aasta 1. septembrist toimub meestekliiniku tasuliste teenuste hinnakirja korrektsioon. Meie tasuliste visiitide hinnad on muutumatul kujul püsinud juba neli aastat, analüüside hinnad isegi kuus aastat. Kahjuks on kulud teenuse osutamiseks selle ajaperioodi jooksul oluliselt kasvanud ja korrektsioon tuli kliiniku jätkusuutlikkuse tagamiseks paratamatult ette võtta.

Loe lisa...
 
Meestekliiniku mobiilse kabineti vastuvõtugraafik suvi-sügis 2017

August

7.08–9.08 Rakvere, Lõuna põik 1

10.08–14.08 Ahtme, Ilmajaama 14

15.08–18.08 Narva, Haigla 5

21.08–22.08 Põltsamaa, Lossi 49

23. –25.08 Viljandi, Turu 8/10

28.08–31.08 Rapla, Alu tee 1

Loe lisa...
 
Seksuaalnõustaja vastuvõtt

Alates veebruarist 2016 alustas Tartu Ülikooli meestekliiniku Tallinna keskuses seksuaalnõustajana tööd Christine Kraas.

Loe lisa...
 
Suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul.

Meie kliiniku Tartu osakonnas võimalik enamikel tööpäevadel tasulises korras teostada kusiti põletiku/ suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul. Täpsemalt loe teenuse kohta siit

 
Meestearsti vastuvõtule pöördumiseks on vajalik saatekiri

Oluline teade! SAATEKIRJA NÕUE.

Vastavalt haigekassa nõudele peab kõigil haigekassa tingimustel meestearsti vastuvõtule pöördujatel olema kaasas saatekiri kas oma perearstilt või mõne teise eriala arstilt.

Ilma saatekirjata saate tulla meestearsti tasulisele vastuvõtule.

Ebamugavuse pärast vabandades

TÜK meestekliinik

 
MNK No.7. Ennetava tervisekontrolli soovitused meestele.

Kõik mehed peaksid meestearsti kontrollis käima vanuses 16-18 eluaastat. Sel perioodil on võimalik avastada ja edukalt korrigeerida mitmed sugutrakti toimimist ja seksuaalelu mõjutada võivaid haiguseid. 

Kuna munandivähk on väga kiiresti arenev ja enamasti just nooremate (15-45 aastaste) meeste haigus, siis peaks selle vanusegrupi mehed regulaarselt, kord kuus, kontrollima oma munandite seisundit. Mees peaks kindlasti arsti poole pöörduma kohe, kui ta tajub mingit muutusi munandi ehituses. 

Alates 45. eluaastast peaks iga mees regulaarselt kontrollima oma eesnäärme seisundit. Esimese PSA testi alusel on võimalik hinnata mehe eesnäärmevähi riski ja selle alusel tuleks paika panna edasise regulaarse kontrolli skeem. Enam kui pooltel meestel pole vaja PSA testi teha sagedamini kui 4 aasta tagant. 

Varjatud tervisehäiretele viitab ka tuntav seksuaalse huvi või võimekuse langus enne 60.-65. eluaastat.

Põhjalikuma terviseuuringu, mis peaks sisaldama kindlasti ka suguhormoonide ja eesnäärme seisundi kontrolli, võiksid läbida kõik 35-40-aastased mehed. See on vanus, kui mees on oma täisküpsuses ja enamasti veel ka terve. Sellel uuringul on mitu eesmärki. Esiteks aitaks see varakult tuvastada ja seeläbi ka mõjutada suuremaid terviseriske. Samavõrd tähtis on aga panna paika võrdluspunkt, millega kõrvutada hilisemaid kehalisi muutuseid ja analüüsitulemusi. 

 
MNK No. 6. Eesnäärme massaaž prostatiidi ravis.

Alates eelmise aasta lõpust, peale keskuse töötaja erikoolitust Peterburis,  oleme hakanud prostatiidi raviskeemis süstemaatiliselt kasutama eesnäärme massaaži. Esimeses faasis soovitasime vastavat protseduuri vaid oma kõige raskemale kontingendile – pikaajaliste, mitmeid kuid kestnud ja põletikuravile raskesti või üldse mitte allunud, krooniliste põletikega patsientidele. Tänase seisuga võib öelda, et massaažikuurid on aidanud lahendust leida umbes 70% nendest juhtudest. Protseduuri esmaseks eesmärgiks on  süstemaatiliselt tühjendada põletikust umbunud eesnäärme juhad ja näärmed. Ravikuuri teises pooles aidatakse hoida eesnäärme siseste lihaste toonust ja parandatakse piirkonna kudede verevarustust. Eesnäärme ultraheliuuringute alusel oleme välja töötamas kriteeriume, mille alusel otsustada kellele vastav ravi sobiks juba ravi esimeses faasis.

 

 

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik on suurim meestele suunatud spetsialiseeritud tervishoiuteenuse pakkuja Balti- ja Põhjamaades.

Pakume kõrgeimal tasemel kompleksset abi kõigi meestehaiguste korral. Enamike meestehaiguste suunal toimub meie kliinikus järjepidev teadus ning arendustegevus  Asutatud 2005.

 

EAAAlates 2007. aastast tunnustatud kui üks 23st Euroopa Androloogia Akadeemia tippkeskusest (http://www.andrologyacademy.net)

 

Keskuse juht: Margus Punab MD, PhD

meestearst-uroloog

Tartu Ülikooli androloogia dotsent

facebook

KONTAKTANDMED

 

meestekliinik@kliinikum.ee

 

Elektroonilise registreerimise vorm/registreeri end vastuvõtule

 

Tartu keskus, tel. 7319323

L.Puusepa 1a, IV korrus

Kaart

 

Tallinna keskus, tel. 7318008

Gonsiori 3, II korrus

Kaart

 

Pärnu keskus, tel 7319441

Seedri 6, II korrus

kabinet 200 (tervisekeskuses)

Kaart

 

Kliinikumi üldregistratuur

Tel. 731 9100
E-R 7:30-18:00