Avaleht Uudised
Uudised
Tasuliste teenuste hinnakirja muudatus.
Teisipäev, 08 August 2017 08:27

Alates 2017 aasta 1. septembrist toimub meestekliiniku tasuliste teenuste hinnakirja korrektsioon. Meie tasuliste visiitide hinnad on muutumatul kujul püsinud juba neli aastat, analüüside hinnad isegi kuus aastat. Kahjuks on kulud teenuse osutamiseks selle ajaperioodi jooksul oluliselt kasvanud ja korrektsioon tuli kliiniku jätkusuutlikkuse tagamiseks paratamatult ette võtta.

Loe lisa...
 
Mobiilne meestearsti kabinet alustab tööd.
Esmaspäev, 26 September 2016 20:36

Hää meelega anname teada, et Eesti Vähiliidu eestvedamisel ja Jõulutunneli vahendusel eesti rahva poolt rahastatud mobiilne meestearsti kabinet alustab patsientide vastuvõtuga 26. septembril!
Kuna meeste soospetsiifilise teenusega on kõige halvemini kaetud Virumaa, on algperioodil meie põhitähelepanu pööratud just sellele piirkonnale. Vastuvõtud toimuvad piirkonna kõigis suuremates keskustes: Narvas, Rakveres, Sillamäel, Kiviõlis ja Ida-Viru Keskhaigla juures Ahtmes.

 
Teadustegevus meestekliinikus
Teisipäev, 29 Detsember 2015 10:43

2015 aasta oli Meestekliinikule teadussuunal jätkuvalt edukas. Aasta jooksul avaldasime 10 teadusartiklit rahvusvahelistes eelretsenseeritavates ajakirjades. Teemadeks on olnud: vananemine, üldtervis, hüpogonadism, sugutrakti mikrofloora, ülekaal ja viljakus, ülekaalu riskitegurid, reproduktiivgeneetika. Uuel aastal loodame jõuda uuele tasemele. Mitmed väga olulised ja aastaid töös olnud uurimisprojektid on jõudmas avaldamisfaasi. Käivitumas on uus projekt meeste alakeha valusündroomi põhjustest.

Just läbi teadustegevuse oleme võimelised oma patsientide käsutusse tooma täiesti uusi diagnostika ja ravimeetodeid.

Täname kõiki meie uuringuprogrammides osalenud patsiente! 

 
Suguhaigustesse haigestumine Eestis
Teisipäev, 29 Detsember 2015 10:11

Terviseamet teatab, et suguhaigustesse nakatumine on oluliselt vähenenud. Ülikooli Kliinikumi meestekliinik seda infot kahjuks kinnitada ei saa. Ajaperioodil 2013-15  on meie patsientide klamüüdiasse nakatumine püsinud stabiilsena. Samas kasvab taas haigestumine gonorröasse. Kiiresti kasvab ka haigestumine uude suguhaigusesse genitaalmükoplasmoosi (mycoplasma genitalium). 

 
Tasuliste visiitide hinnakirja muudatus.
Teisipäev, 23 Detsember 2014 08:52

Alates 2014 aasta 1. jaanuarist on arsti tasulise visiidi hinnaks meie kliinikus 40 EURi ja elektroonilise lühivisiidi ja retsepti kordamise  hinnaks 20 EURi.

Meie tasuliste teenuste hinnakiri on olnud stabiilne  viimased 4 aastat. Samal ajaperioodil on haigekassa poolt tasustatud kuni 20 minutilise arsti visiidi hind tõusnud 54%. Uuringute hindu me täna veel ei korrigeeri, kuid kardetavasti oleme seda sisendite hinnatõusu tõttu sunnitud tegema lähema aasta jooksul.

75% meie arstide visiitidest toimub jätkuvalt haigekassa tingimustel ja siin meie patsientidele midagi ei muutu. Esmase visiidi tasu on 5 EURi, korduvatel visiitide korral kulu puudub.

Mõistvat suhtumist paludes

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku kollektiiv

 
Meestekuu näitus meie Tallinna kliinikus
Esmaspäev, 22 September 2014 13:55

Meestekuu (lisainfo: https://www.facebook.com/hoiaeestimeest) auks tehtud näitus „Iga mees on märkamist väärt!“ on ümber kolinud Tallinna Meestekliinikusse.

Näitus viidi ellu koostöös Eesti mehest hoolivate vabatahtlikega ja koostööpartneritega ning on püstitatud tõstmaks tähelepanu meeste tervisele. Iga pilt toob esile mehe oma erinevatel eluperioodidel ja etappidel. Olenemata oma positsioonist või vanusest on mees alati omanud ühiskonnas tähtsat rolli.
Fantastiliste piltide autor on Tallinna Polütehnikumi fotograafia tudeng Sandra Süsi.

Meestekliiniku töötajad tänavad projekti eestvedajaid toredate piltide eest, mis pakuvad rõõmu ja mõtlemisainet nii töötajatele kui kliiniku külastajatele.

 
Suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul.
Teisipäev, 17 September 2013 21:09

Meie kliiniku Tartu osakonnas võimalik enamikel tööpäevadel tasulises korras teostada kusiti põletiku/ suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul. Täpsemalt loe teenuse kohta siit

 
Meestekliinik osaleb aktiivselt alkoholi liigtarvitamise vastases teavituskampaanias
Neljapäev, 29 August 2013 18:18

Ülikooli Kliinikumi meestekliinik osaleb aktiivselt alkoholi liigtarvitamise vastases kampaanias `Joome poole vähem`. Vaata teemakohast videolõiku 28. augusti AKst: http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=58109

 
Meestearsti vastuvõtule pöördumiseks on vajalik saatekiri
Kolmapäev, 15 Mai 2013 11:26

Oluline teade! SAATEKIRJA NÕUE.

Vastavalt haigekassa nõudele peab kõigil haigekassa tingimustel meestearsti vastuvõtule pöördujatel olema kaasas saatekiri kas oma perearstilt või mõne teise eriala arstilt.

Ilma saatekirjata saate tulla meestearsti tasulisele vastuvõtule.

Ebamugavuse pärast vabandades

TÜK meestekliinik

 
MNK No.7. Ennetava tervisekontrolli soovitused meestele.
Reede, 01 Märts 2013 11:20

Kõik mehed peaksid meestearsti kontrollis käima vanuses 16-18 eluaastat. Sel perioodil on võimalik avastada ja edukalt korrigeerida mitmed sugutrakti toimimist ja seksuaalelu mõjutada võivaid haiguseid. 

Kuna munandivähk on väga kiiresti arenev ja enamasti just nooremate (15-45 aastaste) meeste haigus, siis peaks selle vanusegrupi mehed regulaarselt, kord kuus, kontrollima oma munandite seisundit. Mees peaks kindlasti arsti poole pöörduma kohe, kui ta tajub mingit muutusi munandi ehituses. 

Alates 45. eluaastast peaks iga mees regulaarselt kontrollima oma eesnäärme seisundit. Esimese PSA testi alusel on võimalik hinnata mehe eesnäärmevähi riski ja selle alusel tuleks paika panna edasise regulaarse kontrolli skeem. Enam kui pooltel meestel pole vaja PSA testi teha sagedamini kui 4 aasta tagant. 

Varjatud tervisehäiretele viitab ka tuntav seksuaalse huvi või võimekuse langus enne 60.-65. eluaastat.

Põhjalikuma terviseuuringu, mis peaks sisaldama kindlasti ka suguhormoonide ja eesnäärme seisundi kontrolli, võiksid läbida kõik 35-40-aastased mehed. See on vanus, kui mees on oma täisküpsuses ja enamasti veel ka terve. Sellel uuringul on mitu eesmärki. Esiteks aitaks see varakult tuvastada ja seeläbi ka mõjutada suuremaid terviseriske. Samavõrd tähtis on aga panna paika võrdluspunkt, millega kõrvutada hilisemaid kehalisi muutuseid ja analüüsitulemusi. 

 
MNK No. 6. Eesnäärme massaaž prostatiidi ravis.
Teisipäev, 19 Veebruar 2013 14:43

Alates eelmise aasta lõpust, peale keskuse töötaja erikoolitust Peterburis,  oleme hakanud prostatiidi raviskeemis süstemaatiliselt kasutama eesnäärme massaaži. Esimeses faasis soovitasime vastavat protseduuri vaid oma kõige raskemale kontingendile – pikaajaliste, mitmeid kuid kestnud ja põletikuravile raskesti või üldse mitte allunud, krooniliste põletikega patsientidele. Tänase seisuga võib öelda, et massaažikuurid on aidanud lahendust leida umbes 70% nendest juhtudest. Protseduuri esmaseks eesmärgiks on  süstemaatiliselt tühjendada põletikust umbunud eesnäärme juhad ja näärmed. Ravikuuri teises pooles aidatakse hoida eesnäärme siseste lihaste toonust ja parandatakse piirkonna kudede verevarustust. Eesnäärme ultraheliuuringute alusel oleme välja töötamas kriteeriume, mille alusel otsustada kellele vastav ravi sobiks juba ravi esimeses faasis.

 
Pärnu keskus alustas patsientide vastuvõttu
Reede, 08 Veebruar 2013 11:18

Ülikooli meestekliiniku Pärnu filiaal on alustanud vastuvõttudega. Esmased visiidid viib läbi ja uuringud korraldab põhiosas arsti assistent-õe. Arstidest võtavad Pärnus vastu Dr. Poolamets ja dr. Punab. Esimene arsti vastuvõtt järgmisel teisipäeval (12.02.2013).

 
Visiiditasu muutus!
Reede, 25 Jaanuar 2013 13:22

Alates esmaspäevast, 21. jaanuarist on Tartu Ülikooli Kliinikumis ambulatoorse eriarstiabi visiiditasu 5 eurot.

 
NK No.4 Suguhaiguste uuringud nüüd ilma valuta
Neljapäev, 24 Jaanuar 2013 12:01

Ülikooli meestekliinikus teeme suguhaiguste teste nüüd  vaid hommikul esmasest uriinist. Mõnel juhul, just vanade ja krooniliste haiguste kahtlusel võime soovitada testi teha ka kas spermast või eesnäärme sekreedist. Enne testimist tutvu meiepoolsete soovitustega kodulehe alalõigus - Loe enne visiiti.