Avaleht Osakonnad Günekoloogia osakond

Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum naistekliinik
L. Puusepa 8, 
51014 TARTU

Tel: +372 731 9100
(registeerimine)

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)
Fax: +372 731 9904

e-post: naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti

Günekoloogia osakonna tutvustus Prindi


laparoskoopia uusGünekoloogia osakonnas uuritakse ja ravitakse erinevaid ööpäevaringset haiglaravi vajavaid naistehaigusi ja teostatakse mitmesuguseid günekoloogilisi operatsioone.
Osakonnas tehakse nii plaanilist kui ka erakorralist tööd. 2015 aastal teostati günekoloogia osakonna statsionaaris 2258 operatsiooni. Keskmine haiglas viibimise aeg on 2.6päeva.(2015a)

Põhilised tegevusvaldkonnad:

Vajadusel on teie käsutuses naistekliinikus töötav raseduskriisi nõustaja ja hingehoidja.

Meie põhimõte on alati kasutada võimalikult väheinvasiivseid ja patsiente vähetraumeerivaid operatsioonitehnikaid. Valdava osa kõhuõõne operatsioonidest teostame laparoskoopiliselt. Heal tasemel on meil operatsioonid vaagnaelundite allavaje korral. Vaagnaelundite allavajega seotud operatsioonid teostatakse tupe kaudu, kuid oleme viimased 3 aastat teostaud neid operatsioone ka laparoskoopiliselt (kolposakropeksia).
Enamus operatsioone emaka müoomi ja munasarjade kasvajate korral teostame laparoskoopiliselt.

Osakonnas 13 voodikohta, palatid on kahekohalised, igas palatis on dušs ja wc, teler ja WiFi ühendus.

Osakonnas on ka intensiivravi palat 4 voodikohaga, mis teenindab kõiki naistekliiniku patsiente s.h ka sünnitusjärgseid patsiente, kes vajavad intensiivsemat jälgimist. Intensiivravi palatis viibivad patsiendid peale operatsiooni tavaliselt 6-16 tundi - sõltuvalt operatsiooni keerukusest. Intensiivravi palat on varustatud kaasaegsete vahendite ja monitoridega.

vaginaalne operatsioonGünekoloogia osakonnas toimub günekoloogia eriala residentide väljaõpe, günekoloogide diplomijärgne väljaõpe.

 

 

os juh 2 uus Dr. Ülle Kadastik Günekoloogia osakonna juhataja