Kontaktandmed

Puusepa 1a, 
50406 TARTU

Tel: +372 731 9226

e-post: inge.raask@kliinikum.ee

Vaata kaarti

Sekretär
ruum 2085 Inge Rääsk

.

Eripakkumised

Bänner
Statsionaarse õendusabi osakond Prindi

 

 

Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku hooldusravi osakond loodi 2002. aastal koostööprojektina Tartu linnavalitsusega.

 

Alates 2015. aastast kannab osakond nime statsionaarse õendusabi osakond. Tegemist on ühega esimestest õendusosakondadest Eestis.

 

Alates 14.12.2015 kolisime osakonna Riia tn 167-st äsja renoveeritud L. Puusepa 6 ruumidesse.

 

Statsionaarse õendusabi osakond on mõeldud krooniliste haigustega haigetele, eakatele ja surijatele, et osutada neile õendusprotseduure, sümptomaatilist ravi, põetust ning hospiitsteenust.

 

Osakond töötab 63 voodikohaga.

 

endus2

 

Õendusabi osakonnas töötavad heade teadmiste ja oskustega spetsialistid (õed, põetajad, arst-konsultant, tegevusjuhendaja, füsioterapeut, sotsiaaltöötaja, hingehoidja). Spordimeditsiini ja taastusravi kliinik tegutseb Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppebaasina ning seetõttu näeb õendushoolduse osakonnas praktiseerimas üliõpilasi, kelle tegevus toimub kogenud töötajate juhendamisel.

 

Meie eesmärgiks on pakkuda Teile võimalikult paremat õendusabi ja ööpäevaringset hooldust. Võimaldame hingehoidja teenust arvestades patsientide individuaalseid vajadusi ja soove, kuna haiglas viibivad erinevate tõekspidamiste ja usuliste vaadetega inimesed. Olulisel kohal õendusabi osakonnas on ka sotsiaaltöö, sest sageli on sotsiaalabi vajadus suurem just inimese elu lõpus. Aitame taastada need sotsiaalsed suhted, millest patsiendid on ilma jäänud oma haiguse tõttu ja püüame aidata toime tulla käesolevas eluetapis. Füüsilist aktiivsust ja tegevusvõime parandamist või säilitamist aitame patsiendil tagada koostöös füsioterapeudi ja õde-tegevusjuhendajaga.

 

Spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku statsionaarse õendusabi osakonnal on tihe koostöö Tartu linnavalitsuse tervishoiuosakonnaga.

 

Statsionaarse õendusabi osakonda tulevad tihti vaatama ja kogemusi omandama kolleegid nii Eestist kui välismaalt.

 

 

Kliinikumi üldinfo

 

Telefon 731 8111
E-P kell 08.00 – 19.00

Registreerimine

Taastusarsti vastuvõtule
731 9100

Spordiarsti vastuvõtule
731 9221

Sporditraumatoloogi vastuvõtule
731 9221

731 9100

Töötervishoiuarsti vastuvõtule

731 9110

Koostööpartnerid

Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner

estonia eu logo

EL logod 2